Kontakt

+48 883 554 665

kadrowaniemarzen@gmail.com

www.kadrowaniemarzen.pl

Na sali weselnej zapada cisza, goście zbierają się w jednym miejscu i skupiają całą uwagę na młodej parze – tak najczęściej zaczynają się podziękowania dla rodziców. Jest to element, bez którego trudno sobie wyobrazić tradycyjne wesele. Podziękowania to chwile uniesień oraz wzruszeń, dlatego warto postarać się, żeby były naprawdę wyjątkowe i na długo zapadły w pamięć.
Zazwyczaj obrzęd przebiega według podobnego wzorca: wyrecytowana regułka, kosz słodyczy, a w tle podkład muzyczny „Cudownych rodziców mam”. Co zrobić, żeby nie powielać schematów? Jak zaaranżować podziękowania w sposób kreatywny i oryginalny? Nic prostszego! Zapraszam do lektury.

 

Podziękowania dla rodziców na przyjęciu weselnym

 

 

Jak przygotować się do podziękowań dla rodziców?


Przygotowania zacznij dużo wcześniej. Pierwsza rada – nie zostawiaj kwestii podziękowań na ostatnią chwilę. Wyszukiwanie w internecie gotowych formułek to również nie najlepszy pomysł. Powiedz to, co czujesz. Pięknie będą brzmiały szczere słowa, na przykład: „Mamo, dziękuję Ci za to, że przy mnie byłaś, kiedy tego potrzebowałam”. Po takim wyznaniu na pewno pojawią się łzy wzruszenia i emocje, które zostaną na długo w pamięci.
Podziękowania dla rodziców mają pewien symboliczny wymiar. To moment, w którym zaczyna się nowy etap w życiu. Wychodzisz z domu rodzinnego i zakładasz własną rodzinę. Moim zdaniem to idealna okazja do tego, żeby w prostych słowach wyrazić wdzięczność za miłość, troskę i trud włożony w wychowanie. Jeżeli Twoi rodzice zaliczali się do grona sponsorów wesela, nie zapomnij podziękować im za pomoc.

 

 

Podziękowania dla rodziców na przyjęciu weselnym

 

Brakuje Ci pomysłu na wyjątkowe podziękowania?


Zaplanuj coś wyjątkowego. Nie powielaj schematów i nie trzymaj się tradycyjnej formy. Dobrze, żeby podziękowania zachowały styl spójny z całym przyjęciem weselnym. Efektownie będzie wyglądał deszcz balonów lub konfetti albo spadające płatki róż. Wszystko zależy od kreatywności nowożeńców.
Jeśli nie czujesz się pewnie, gdy jesteś w centrum uwagi, albo zależy Ci na intymnej atmosferze w trakcie podziękowań, nie musisz dziękować rodzicom na przyjęciu weselnym. Na podziękowania zawsze jest czas! Wykorzystaj moment błogosławieństwa. To również dobra chwila na słowa wdzięczności dla Twoich rodziców i przyszłych Teściów. Nie masz przekonania do takiego rozwiązania? Zaproś rodziców na uroczystą kolację lub obiad już po weselu. Będziecie sami, atmosfera będzie swobodna. Dzięki temu poczujesz się pewniej!

 

Podziękowania dla rodziców na przyjęciu weselnym

 

Wyjątkowa piosenka w trakcie podziękowania


Jeśli zdecydujesz się na tradycyjne podziękowania w trakcie wesela, zadbaj o podkład muzyczny. Odpowiednio dobrana, niesztampowa muzyka doda wyjątkowości chwili. Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.
Lista utworów na podziękowania dla rodziców:

 

 

 • Robert Janson, Kuba Badach – „Małe szczęścia”

 • Anna Jantar – „Radość najpiękniejszych lat”

 • Kortez - "Dla mamy"

 • Sobel "Kocham Cię Mamo"

 • Skaldowie – „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś mnie pokochał”

 • Marek Grechuta – „Dni, których nie znamy”

 • Halina Kunicka – „Orkiestry dęte”

 • De Mono – „Najlepsze pozostanie”

 • Czesław Niemen – „Wspomnienie”

 • Enej – „Zbudujemy dom”

 • Zespół Jack - „Dziękuję rodzicom”

 • Bajery – „Tylko Wy Rodzice”

 • Wacura Sisters – „Dziękujemy Wam”

 • Preludium – „To dzięki Wam”

 • Cliver – „Podziękowania dla rodziców”

 • Dżem - "List do Mamy"

 

 

Podziękowania dla rodziców na przyjęciu weselnym

 

Najlepszy moment w trakcie wesela na podziękowania


Kiedy jest najlepszy czas na przyjęciu, by podziękować rodzicom? W zdecydowanej większości przypadków podziękowania mają miejsce zaraz po oczepinach. Tak to już się utrwaliło w tradycji weselnej. Jednak równie dobrym momentem będą chwile po pierwszym tańcu albo tuż przed podaniem tortu weselnego.

 

Podziękowania dla rodziców na przyjęciu weselnym

 

Podziękowania dla gości

 

Dobrym zwyczajem jest podziękować najbliższym za wsparcie, za to, że są z Wami. Kilka ciepłych słów na pewno sprawi, że poczują się ważni oraz docenieni. Może ktoś w dniu Waszego wesela będzie obchodził imieniny lub urodziny? Warto wcześniej przygotować się na taką ewentualność i pomyśleć o małym drobiazgu. Taki sympatyczny gest z pewnością na długo zostanie w pamięci!

 

Podziękowania dla rodziców na przyjęciu weselnym

 

Przeczytaj również:

 

PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC – RANKING TOP 30 

NAJŁADNIEJSZE SALE WESELNE W BRZEGU I OKOLICACH

27 kwietnia 2021

Podziekowania dla rodzicow na przyjeciu weselnym